V olomouckém paneláku měl po předchozí hádce pobodat spolubydlícího. Obviněnému muži, který jako důvod útoku uvedl "neodpustitelnou urážku ze strany krajana", hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na 10 až 18 let.

„V neděli 11. října před dvaadvacátou hodinou v bytě panelového domu v Olomouci došlo mezi dvěma cizinci z jihovýchodní Asie ve věku 23 a 21 let ke slovní rozepři,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Hádka přerostla ve fyzickou potyčku, kdy starší z mladíků měl podle dosavadního šetření policie nejdříve udeřit spolubydlícího keramickým hrnkem do hlavy a následně jej napadnout nožem a způsobit krajanovi vážná bodnořezná poranění.

„Agresor se ihned po činu dal na útěk,“ popisoval mluvčí.

S vážným zraněním do fakultky

Zraněný muž byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Jeho zranění je podle lékařů vážné.

„Policisté územního odboru Olomouc místo činu zajistili a po útočníkovi začali okamžitě pátrat. Na základě zjištěných informací a zajištěných stop si případ převzali krajští kriminalisté,“ informoval Hejtman.

Útočník se přiznal

Útočník se podle mluvčího druhý den 12. října krátce po poledni dostavil na Policii ČR v Olomouci, kde se kriminalistům k činu doznal.

„Jako motiv uvedl neodpustitelnou urážku ze strany krajana,“ sdělil policejní mluvčí.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí cizince do vazby, který soud akceptoval a poslal muže do vazby. Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.