Vše se seběhlo ve středu 16. ledna po osmé hodině večer.

Po horolezeckém úvodu a několikaminutovém dobývání do okna v prvním patře budovy se zloděj dostal dovnitř.

Strážníci mu ale zatarasili východy a dvadvacetiletého muže z Přerova, který se mezitím v prodejně "napakoval" lupem,  si pak převzali státní policisté.

Kamera na začátku akce natočila nejdříve tři muže postávající před nádražím.

„Ze skupinky lidí pak odešel jeden z mužů. Po svodu na budově vylezl na střechu nádražní restaurace. Vypáčil okno v prvním patře a vnikl do místnosti. Tam vyrazil dveře do sousední prodejny a dopustil se krádeže," popsala řádění mladého zloděje mluvčí olomouckých strážníků Magda Václavíková s tím, že po celou dobu krádež zaznamenával kamerový systém.

Na místo podle ní ihned vyjela hlídka městské policie.

„Strážníci muži zablokovali únikové cesty a vyčkali do příjezdu policistů, kteří si případ i mladého zloděje převzali," dodala Václavíková.

Policie podle krajské mluvčí Marie Štrbákové již zahájila úkony trestního stíhání pro krádež, muži hrozí až dva roky vězení.

„Do bundy si v prodejně schoval zapalovače, elektronické cigarety, elektronické váhy a mobilní telefon. Tyto předměty v hodnotě 11 tisíc korun u něj také policisté vzápětí našli. Škoda na vypáčeném okně a dveřích ještě nebyla vyčíslena," dodala Štrbáková.

Pozn.: Původní záznam z kamerového systému byl redakcí Olomouckého deníku sestříhán a zrychlen.