Muž se navíc nechal slyšet, že na zámek přišel budit princezny. Protože se mu ale ze zámku vůbec nechtělo, pracovníci památky na místo přivolali policisty.

„Ještě teď jsem z toho celá roztřesená. Ráno jsem přišla na zámek a v tom jsem zahlédla postavu v bílém oblečení. Hned jsem zbystřila a pak už jsem si všimla i otevřených vrat a vykopnutého okna, které vede do zámecké věže. Hned mi došlo, že se tady něco děje,“ vylíčila kuriózní událost pracovnice tovačovského zámku Ludmila Kristinková.

Podle jejích slov muž se do areálu zámku pravděpodobně dostal po přelezení zídky a kované brány. Potom vylezl zřejmě po hromosvodu k okénku a právě tím se dostal po schodišti až na vrchol šestadevadesáti metrů vysoké Spanilé věže.

„Zjistili jsme, že tam rozházel nářadí, sundal si své oblečení a oblékl se do bílé kombinézy. Ta patří dělníkům, kteří nám tady v současné době provádějí opravy. Hned jsem přivolala na pomoc našeho technika a volala jsem také panu starostovi,“ popsala Kristinková.

„O této události jsem byl informován. Je to kuriózní případ, ale důležité je, že se zámku nic neztratilo,“ zhodnotil dnešní událost tovačovský starosta Leon Bouchal.

Muž totiž na zámek nepřišel krást, ale zřejmě trpí psychickou poruchou.

„Byl to docela pohledný chlap, ale asi trochu pomatený. Ptali jsme se ho, jestli se na něco léčí. Tvrdil, že ne, ale později z něho vylezlo, že nějaké léky bere. Jaké, to však nevěděl. Když jsme se ho ptali, co na zámku pohledává, říkal, že sem přišel budit princezny,“ prozradila Kristinková, která na zámku pracuje už čtrnáct let.

„Něco podobného jsem tu ale ještě nezažila. Z toho šoku se budu ještě dlouho vzpamatovávat,“ svěřila se pracovnice tovačovského zámku.

Policisté, kteří na místo dorazili, zjistili, že se jedná o čtyřicetiletého muže z Kroměřížska.

„Policejní hlídka vyjela k případu na základě upozornění místních obyvatel. Po prošetření události, policisté zjistili, že muž na zámek vnikl z důvodu psychických problémů. Muže proto převezli do Psychiatrické léčebny v Kroměříži,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.