Po stíhací jízdě kolem hejčínských luk dopadli hazardéra na druhém břehu řeky Moravy v Černovíře. Šoféra, který se snažil utéct, museli policisté zpacifikovat.

Jak se ukázalo, 34letý muž měl soudem zakázáno řízení, orientační test navíc ukázal přítomnost amfetaminu/metamfetaminu v jeho těle.

U jeho 27leté spolujezdkyně našli tzv. psaníčko s bílým práškem a naplněnou injekční stříkačku.

Incident se odehrál v pátek 16. listopadu, krátce po šestnácté hodině.

Hlídka se v Pražské ulici snažila zastavit Alfu Romeo, která podle policejní databáze měla neplatnou technickou kontrolu.

Řidič však nereagoval, šlápnul na plyn a uháněl přes Hejčín směrem k černovírskému mostu a za ním odbočil směrem k Hradisku.

"Po celou dobu řidič nerespektoval dopravní značení, porušoval zákon o provozu na pozemních komunikacích a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," přiblížila policejní mluvčí Irena Urbánková.

V Jablonského ulici prchající Alfě Romeo zablokoval v protisměru cestu další policejní vůz.

"Řidič však zcela vozidlo nezastavil a pokusil se o útěk. Za použití donucovacích prostředků ho policisté zpacifikovali a zadrželi. Jeho spolujezdkyně se v okamžiku, kdy policisté prováděli zákrok, přesunovala na místo řidiče a již chytala za volant. Nebylo tedy vyloučeno, že by mohla pokračovat v jízdě a mohla tak ohrozit život a zdraví policistů. I ona byla za použití donucovacích prostředků zadržena," popsala mluvčí policie.

Šofér policistům tvrdil, že ujížděl proto, že má zakázáno řízení. 

"To se také potvrdilo. Policisté zjistili, že má od října letošního roku na dobu 24 měsíců Okresním soudem v Olomouci vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Orientační test na omamné a psychotropní látky u něj vykázal přítomnost amfetaminu/metamfetaminu," uvedla mluvčí Urbánková. 

Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu v nemocnici odmítl. 

"U jeho 27leté spolujezdkyně nalezli policisté tzv. psaníčko s bílou krystalickou látkou a naplněnou injekční stříkačku," doplnila mluvčí.

Řidiči nyní hrozí až dvouleté vězení za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Spolujezdkyně je podezřelá z přestupku neoprávněného přechovávání návykové látky.