Loupežné přepadení se odehrálo v pondělí 20. března, krátce před tři čtvrtě na sedm večer.

„Do prodejny vstoupil neznámý muž, maskovaný v obličeji černobílým šátkem. Přistoupil k prodejnímu pultu a pod pohrůžkou krátké střelné zbraně, kterou držel v ruce a se slovy: „Peníze, peníze“, požadoval po obsluze vydání finanční hotovosti. Žena mu odmítla finanční hotovost vydat, načež muž z prodejny utekl neznámo kam,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ke zranění osob ani ke škodě na majetku nedošlo. 

ČTĚTE TAKÉ: Tato dívka vybírala z ukradené karty. Nepoznáte ji?

Černobílý šátek přes obličej

Díky kamerovému záznamu, který lupiče zachytil, se jednalo o muže střední postavy, měl na sobě tmavě modré rifle, černou bundu bez nápisu, s kapucí přes hlavu a přes obličej byl maskován černobílým šátkem.

Na nohou měl šedou turistickou obuv, na zádech batoh černé barvy.

V ruce držel krátkou střelnou zbraň.

ČTĚTE TAKÉ: Vážná nehoda zavřela Bludovský kopec 

Kriminalisté žádají o pomoc

Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

„Pokud by někdo z občanů muže z kamerového záznamu nebo přiložených fotografií poznal, nebo by disponoval informacemi, které by vedly ke zjištění jeho totožnosti a objasnění případu, ať neprodleně kontaktuje olomoucké kriminalisty buď osobně, nebo telefonicky, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158,“ doplnila mluvčí. 

ČTĚTE TAKÉ: Zastávky tramvají přes Nové Sady už mají jména