Loupež se stala loni 8. září po jedné hodině v noci.

Policisté se nyní obrátili na veřejnost s pomocí při nalezení muže a ženy, kteří se podle všeho před tím potkali s pachatelem. Lupiče již vypátrali a vedou proti němu stíhání.

"Pachatel se těsně před spácháním skutku potkal se dvěma osobami – mužem a ženou, a to na ulici Masarykova třída. Tito jsou zachyceni na kamerových záznamech," sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Žena na videu byla podle kriminalistů s pachatelem v kontaktu, když ji  na chodníku u budovy soudu zastoupil cestu a mluvil na ni.

"S mužem vešel v kontakt také, kdy spolu šli od budovy soudu, přes most přes Moravu a následně na druhou stranu cesty, kdy takto jej tedy doprovázel minimálně 100 metrů," uvedl mluvčí policie.

"Žádáme muže a ženu zveřejněných na kamerových záznamech, aby kontaktovali kriminalisty územního odboru Olomouc buď osobně, nebo telefonicky na adrese: Žižkovo náměstí 4, 771 36 Olomouc, telefon: 974 766 699, 735 788 412 nebo prostřednictvím kterékoliv policejní služebny, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné linky 158. S žádostí o pomoc se rovněž obracíme na veřejnost, aby v případě že muže a ženu pozná, kontaktovali policisty," vyzval policejní mluvčí.