Lidskou nohu přinesl svému pánovi pes, se kterým byl pejskař na pravidelné večerní procházce.

"Jsou toho plné Němčice a okolí. Jednomu místnímu občanovi přinesl jeho pes lidskou kost obutou do ponožky," potvrdila němčická exstarostka Ivana Dvořáková.

Na místo nálezu, břeh Hané ze strany od Němčic nad Hanou byla pejskařem přivolána policie a začala pátrací akce.

Tělo po částech

Ta se vzhledem k pokročilému času a špatné viditelnosti protáhla do sobotního dopoledne.

Policisté našli i další části mrtvého člověka, ve značném stádiu rozkladu.

"Máme hlášený nález lidského těla. U těla byla nařízena soudní pitva a totožnost osoby, stejně jako další okolnosti její smrti, dále šetříme," informoval Deník František Kořínek, mluvčí prostějovské policie.

Podle místních, se během sobotního dopoledne našly i další části pravděpodobně utonulého člověka.

"V sobotu od rána byl u vody velký provoz. Policajti, potápěči, hasiči. Něco pak odnášeli v pytlích do sanitky," popisoval jeden z místních obyvatel.

Mladík z Ivanovic?

Neznámá totožnost těla, by mohla mít souvislost s více než tři roky starou událostí. Tehdy se v neděli 5. dubna 2015 ztratil sedmadavcetiletý Vladimír Jura z Ivanovic na Hané.

„Měl odejít v neděli kolem šesté hodiny večer na procházku se dvěma psy. Ti se vrátili ještě téhož dne v noci, ovšem bez majitele. Ihned po oznámení policisté začali pátrat v okolí a prověřili případná místa, kde by se mohl nacházet. Do akce nasadili i vrtulník," uvedla tehdy vyškovská policejním mluvčí Alice Musilová.

Marné pátrání

Policisté prohledali především okolí řeky Hané, kde lidé naposledy muže viděli.

„V nočních hodinách byla pátrací akce ukončená s negativním výsledkem," popisovala Alice Musilová.

Policisté v pátrání pokračovali v dalších dnech, ale bezvýsledně. Akce se zúčastnili i hasiči, policejní potápěči a Speciální pořádková jednotka z Brna.

"Pátrání bylo ztížené tím, že tehdy byla řeka značně rozvodněná," dodala mluvčí.

Podruhé taky nic

Hledat pohřešovaného v korytu Hané se rozhodly záchranné složky i ve středu 8. června 2016. Opět bezvýsledně. Stalo se tak v rámci taktického cvičení a účastnili se ho policisté, dobrovolní a profesionální hasiči, vojáci, členové Českého červeného kříže i vodní záchranáři.

Účastníci cvičení prohledávali terén od devíti hodin ráno do půl třetí odpoledne.

„Pátrání se uskutečnilo v šesti lokalitách v okolí Ivanovic na Hané. Hledalo se na vodních plochách, kde jsme využili záchranné čluny, i na polích, kde pomáhali také koně a psovod. Ani dnes se ale muže nepodařilo najít," informoval tehdy mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.