Když jako svědek vypovídala hlava jednoho ze dvou znepřátelených rodinných klanů, jeden z obžalovaných se neudržel a chtěl se k svědkovi dostat na délku pěstí.

Nutno říci, že ani svědek nezůstal v klidu a zamířil za obžalovaným se stejným záměrem.

Jenom včasný zásah sedmi členů justiční stráže zabránil jejich fyzickému střetu.

Podle jednoho pracovníka justiční stráže museli v minulosti na soud volat i zásahovou jednotku, teď už však jsou pořádně připraveni. Každé projednávání jakéhokoliv sporu této rodiny se neobejde bez psovoda.

SOUVISEJÍCÍ: Policejní manévry u soudu, kvůli válce dvou rodin

Popraly se i na služebně

Své zkušenosti s touto rodinou mají i na služebně šternberské městské policie.

„Chytli se tu několikrát. Naposledy to bylo 8. července, kdy dvě ženy přišly oznámit, že byly napadeny druhou stranou. Jedné z nich se udělalo zle, tak jsme zavolali záchranku. Než přijela, vtrhly na služebnu tři ženy z druhé větve a začala mela. Vzduchem létaly facky a nějaké ty vytrhané vlasy. Nakonec se nám je podařilo vytlačit ven,“ informoval velitel šternberských strážníků Pavel Pospíšil s tím, že v průměru se řeší tak tři čtyři incidenty týdně.

Aktuálně na okresním soudu v Olomouci řeší údajné napadení dvou mladíků, kteří měli na začátku srpna loňského roku zaútočit na dívku z druhé větve. Podle obžaloby jí měly způsobit otřes mozku a některá další lehká poranění.

Jeden z obžalovaných, který je v současnosti ve výkonu trestu za ublížení na zdraví, vehementně svou vinu popírá a u soudu se brání častými hlasitými výkřiky.

„Kdybych něco udělal, postavil bych se k tomu jako chlap a přiznal se. Dřív, když jsem byl souzen za něco, co jsem provedl, vždycky jsem se přiznal,“ řekl mimo jiné soudci.

Největším problémem se jeví nízká inteligence údajné poškozené, která je v plném invalidním důchodu za mentální retardaci. Soudce František Neplech vyhověl žádosti státní zástupkyně na vypracování znaleckého posudku, který bude klíčový pro posouzení jejího duševního zdraví.

Po dvou hodinách soudce odročil jednání na neurčito.

Město Štrenberk se už několikrát snažilo problém řešit. Do jednání z oběmi stranami se vložil dokonce krajský úřad ale výsledek to velký nepřineslo.