„V momentě, kdy si šofér vozu značky Renault všiml policejního vozu, který mu dává signál k zastavení, prudce zrychlil a pokračoval ohrožující a nebezpečnou jízdou po ulici Sladkovského, dále po ulici Přemysla Oráče až ke křižovatce s ulicí Přerovská. Zde vjel do křižovatky na červenou a ohrozil vozidlo zřejmě značky Renault Twingo žluté barvy jedoucí v pravém jízdním pruhu. Dále pokračoval v protisměru po ulici Přerovská, Týnecká až ke kruhovému objezdu, na který vjel také v protisměru,“ popsala olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Za kruhovým objezdem na výjezdu směrem na Přerov odbočil motorista na polní asfaltovou cestu, kterou dojel až do Velkého Týnce. Zde pokračoval rychlou jízdou po ulici Bystřická, Zábraní a Boční.

„V ulici Boční zastavil vozidlo poblíž novostavby a snažil se policistům utéct, což se mu nepodařilo a naši muži řidiče dohonili. Po celou dobu jízdy jej pronásledovalo policejní vozidlo se zapnutým výstražným zařízením a byl vyzýván megafonem k zastavení vozidla. Vezl další čtyři osoby,“ dodala Štrbáková.

Policisté hledají svědky této jízdy, která trvala asi do 14.25. Pokud k případu můžete něco říci, přihlaste se olomouckým vyšetřovatelům na čísle 974 766 711 nebo na lince 158.

„Prosíme také zaměstnance, kteří vycházeli z firem v ulici Sladkovského, MLS – Holice, Solné mlýny, Juta, Hmotné rezervy a tak dále, aby nás se svým svědectvím kontaktovali,“ uzavřela mluvčí. (red)