Kdo a proč na něj zaútočil, zatím netuší ani nejbližší příbuzní.

Muže bez známek života policisté nalezli v bytě jednoho z panelových domů ve Werichově ulici v neděli ráno poté, co je přivolali sousedé.

„Čtyřiasedmde­sátiletý muž zemřel násilnou smrtí. Neznámý pachatel ho v jeho bytě fyzicky napadl v noci ze soboty na neděli," uvedla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Krajští kriminalisté už podle ní zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Na případu stále intenzivně pracují, vyhodnocují stopy zajištěné na místě činu.

„Prověřují také veškeré informace a poznatky, které mají v tuto chvíli k dispozici. Byla nařízena soudní pitva zemřelého seniora, která by měla stanovit přesnou příčinu a dobu úmrtí. Zabýváme se několika vyšetřovacími verzemi," dodala Jitka Dolejšová.

S ohledem na vyšetřování, které je na samém počátku, však nechtějí kriminalisté z taktických důvodů v tuto chvíli poskytnout více podrobností.

„Jakmile to bude možné, uvolníme další informace," ujistila policejní mluvčí.

Ani nejbližší příbuzní seniora stále netuší, co se mohlo v noci ze soboty na neděli v bytě panelového domu ve Werichově ulici odehrát.

„Nemáme zatím od policie bližší informace o tom, co se tam vlastně stalo a kdo mu mohl ublížit. Nevíme, proč se stal obětí násilného trestného činu," řekl jeden z příbuzných.