Z budovy DPMO zmizely kamery

Olomouc – Kamery za patnáct tisíc korun zmizely z budovy Dopravního podniku města Olomouce na Kubíčkově ulici. O krádeži kamer přijali policisté oznámení v pondělí nad ránem.

„Policisté po ohledání a prověření prvotních informací pak zjistili, že neznámý pachatel na ulici Kubíčkova v Olomouci překonal oplocení pozemku a z budovy DPMO odcizil tři kamery v předběžně odhadované ceně za patnáct tisíc korun," sdělila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Doplnila, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež. 

V Bohuňovicích zmizelo dřevo

Bohuňovice – Škodu za necelých šestašedesát tisíc korun způsobil neznámý zloděj, když někdy během uplynulého víkendu ukradl z nákladové rampy v prostoru nádraží v Bohuňovicích na Olomoucku celkem 31 metrů krychlových složeného vytěženého dřeva.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za který může být pachateli uložen trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. 

Z auta zmizely věci za více než osm tisíc

Olomouc – Neznámý pachatel se v pondělí v podvečer vloupal do vozidla značky Mercedes Benz zaparkovaném na parkovišti u obchodního domu s nábytkem na ulici Pražská v Olomouci.

„Po předchozím poškození skleněné výplně okna vnikl do interiéru vozidla, kde jeho majiteli odcizil značkovou navigaci, dvě tašky, bundu a jiné drobnosti. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 8 850 korun," sdělila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková a doplnila, že zloději hrozí v případě jeho dopadení a odsouzení až dva roky ve vězení.