Kriminalistům se v tomto týdnu podařilo zadržet osmatřicetiletého muže z Olomoucka, kterého podezřívají, že nejméně od loňského podzimu distribuoval pervitin pravidelným zákazníkům na teritoriu Olomouce.

Při domovní prohlídce policisté zajistili množství pervitinu, z něhož by bylo možné vyrobit zhruba 2500 dávek.

Dealerovi, kterého soud poslal do vazby, hrozí v případě prokázání viny až deset let vězení.

„Samotná realizace případu s pracovním názvem MIDAR, která je výsledkem důkladného rozpracování operativní činnosti, proběhla začátkem tohoto týdne v Olomouci,“ popisovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

„Muž byl zadržen na jedné z olomouckých ulic a ještě téhož dne provedli kriminalisté domovní prohlídku v místě jeho současného bydliště, při které zajistili věci související s nelegální výrobou drogy,“ uvedla.

Droga v kompresoru ledničky

Policisté našli bezmála 500 gramů pervitinu, který měl dealer ukrytý v trezoru, v rámech akvária, u kompresoru lednice, v teráriu s pavoukem či v krmení pro rybičky.

Zajistili také věci sloužící k distribuci drogy, zbraně a finanční hotovost.

Jak kriminalisté zjistili, obviněný měl nejméně od podzimu roku 2017 do doby svého zadržení distribuovat pervitin převážně na teritoriu města Olomouce svým pravidelným odběratelům v různých dávkách – od 0,2 gramu do jednoho gramu, za což inkasoval částky pohybující se v rozmezí od 500 korun do 1 600 korun. Pervitin kupoval od dodavatelů.

„Z množství metamfetaminu, který byl zajištěn během domovní prohlídky, by bylo možné vyrobit zhruba 2 500 běžných dávek. Při zjištěných prodejních cenách obviněného by si tak jejich prodejem mohl přijít na částku nejméně 800 000 korun,“ sdělila mluvčí.

Osmatřicetiletý muž, jenž je sám drogově závislý, byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny mu u soudu hrozí až deset let za mřížemi.

„Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci ke vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován,“ uzavřela Urbánková.