„Soudci si chtějí vyslechnout poškozenou a další svědky,“ vysvětlila mluvčí soudu Eva Angyalossy.

Dvaatřicetiletý Žondra pochází z Konicka a ještě letos na jaře dával góly za fotbalový tým z Haňovic. 

Vinu popírá. U soudu se hájil, že Kvitovou zná jen z televize. V jejím bytě podle svých slov nikdy nebyl.

"Soudci dnes vyslechli obžalobu i obžalovaného a rozhodli, že bude nadále ponechán ve vazbě,“ uvedla mluvčí Angyalossy. 

Žondra podle žalobce Kvitové předloni v prosinci v bytě v Prostějově vážně pořezal levou ruku. Muži, kterému za vydírání a přečin porušování domovní svobody hrozí až 12 let vězení, vinu popírá.

Anonymní upozornění

Agresora, jenž tenisovou hvězdu přepadl v jejím prostějovském bytě a vážně jí pořezal levou ruku, dopadla policie na základně anonymního upozornění.

Kvitová utrpěla těžké poranění a hrozilo, že bude muset ukončit kariéru.

"Tohoto skutku jsem se nedopustil, nikdy v životě jsem ji neviděl, kromě televizních přenosů," uvedl ve své výpovědi Žondra.

Řekl, že ani neví, kde Kvitová bydlí, v místě jejího bydliště se nenacházel. Citoval jeho výpověď server České noviny. 

Sama Kvitová u hlavního líčení není, přítomen není ani její zmocněnec Martin Paštika. V jednací síni hlavnímu líčení přihlížejí asi dvě desítky lidí, převážná většina z nich jsou zástupci médií.

Klíčovým důkazem proti Žondrovi jsou pachové stopy, které po sobě zanechal v bytě tenistky. K dopadení přispěl i policejní tým Tempus, který se zabývá právě nevyřešenými případy.

Kromě šoku a bolesti připravil útočník Kvitovou i o značnou část sezony. Po náročné, několikahodinové operaci v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou trvala rekonvalescence pět měsíců. Což se nakonec ukázalo jako pozitivní zpráva. Lékaři předpokládali, že tenistka bude potřebovat na zotavení delší dobu.

Součást gangu

Žondra byl v minulosti součástí gangu, který na Moravě přepadával a okrádal seniory. Skupina mužů měla na svědomí více než deset útoků, při nichž se za použití násilí dostávali do rodinných domů seniorů.

Přepadené většinou zbili, svázali a přinutili je, aby jim dali peníze a cenné věci. Za podíl na loupežích dostal 7,5 roku. Vrchní soud mu zmírnil trest vzhledem k jeho účasti na trestné činnosti a poslal ho také do mírnější věznice. Později byl propuštěn na podmínku. 

Letos v září jej však soud poslal na 2,5 roku do vězení za to, že před třemi lety dal tip lupičům, kteří posléze přepadli advokáta v Lysicích na Blanensku. I zde Žondra vinu popírá a proti rozsudku se odvolal.