„Podezřelý vytáhl z opasku zavírací nůž, kterým šermoval kolem sebe a také směrem ke starostovi. Pak mu nožem propíchl obě přední pneumatiky na autě,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Starosta využil nestřeženého okamžiku k tomu, aby se vzdálil do budovy úřadu a vyčkal zde do příjezdu policejní hlídky. Na místo ji přivolali jeho spolupracovníci, kteří incident viděli z okna.

„Hlídka podezřelého muže, který měl u sebe zavírací nůž s devíticentimetrovou čepelí, zadržela a převezla na služebnu do Hranic. Skončil v policejní cele,“ doplnila mluvčí.

Ilustrační foto
Bagristům se v Olomouci „dařilo“, poškodili plynovod, horkovod i elektriku

Pod vlivem alkoholu a drog

Příčinou útoku byly podle prvotních informací policie dlouhodobé výhrady podezřelého k práci starosty a nespokojenost s výkonem jeho funkce. „Podezřelý nebyl pod vlivem alkoholu ani návykových látek. Na autě způsobil škodu za zhruba 5 tisíc korun,“ upřesnila.

Útočník je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do šesti let.

Průjezd Štarnovem, březen 2021
Rozbitý průtah Štarnovem? Zatím flikování děr, chystá se ale velká proměna

Posílal i výhružné sms

Podle starosty Bělotína byly spory s mužem dlouhodobého rázu, ale takto se vyhrotily teprve nyní.

„Práce veřejného činitele s sebou přináší i tyto věci, kdy si někteří myslí, že se svět točí podle nich a budou si nastavovat vlastní pravidla. Mezi pravidla ale platí i to, že se za bydlení a služby platí,“ konstatoval starosta Bělotína Eduard Kavala.

Součástí vzdoru ze strany muže bylo podle něj i to, že mu před úřad naskládal kusy betonu. V noci starostovi chodily i výhružné SMS zprávy.