Zloděj napadl muže a ukradl mu telefon

Olomouc – Loupežným přepadením se zabývali v pátek olomoučtí kriminalisté. Čtyřiatřicetiletému muži, který šel v neděli 4. září v noci Smetanovými sady směrem k hotelu Flora a telefonoval, zloděj ukradl mobilní telefon.

„Útočník muže napadl zezadu, až upadl na zem. Následně na něj vulgárně křičel, aby mu dal mobil, a chtěl ho kopnout. Napadený muž upustil telefon značky Lenovo A 700, který pachatel zvedl a utekl s ním k centru," popsala případ mluvčí policie Irena Urbánková s tím, že muž vyčíslil škodu na čtyři tisíce korun.

Za loupež může útočník skončit až na deset let ve vězení.

Peníze mu nestačily, vzal i aku vrtačku

Olomouc – Nezvaného návštěvníka mělo z pátku na sobotu restaurační zařízení na Jánského ulici v Olomouci.

„Zloděj poškodil dveře a prohledal bar, odkud ukradl číšnickou peněženku s třemi tisíci korunami. Z kanceláře pak vzal dva tisíce korun z pokladničky a různé dokumenty. S sebou si vzal i dva mobilní telefony a tablet, nepohrdl ani několika lahvemi alkoholu, sportovní taškou se soupravou na úpravu nehtů a aku vrtačkou," vyjmenovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zloděj způsobil škodu za 27 300 korun, hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Opilý muž chtěl skočit z mostu

Olomouc – Sebevraždou vyhrožoval v sobotu večer policistům mladý muž. Ten zavolal na linku 158, že chce skončit z mostu v Tovární ulici v Olomouci pod vlak. Na místo okamžitě vyjela hlídka.

„Na konstrukci mostu našli sedět mladého muže, se kterým se snažili navázat kontakt a přetáhnout ho zpět na chodník. Muž se však zásahu aktivně bránil a policisté ho museli za použití donucovacích prostředků zpacifikovat," popsala situaci mluvčí policistů Irena Urbánková. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, kterou mu naměřili 1,6 promile alkoholu.

Muž tak cestoval do protialkoholní záchytné stanice. „Pravděpodobnou příčinou jeho jednání se jeví osobní problémy," doplnila Irena Urbánková.

Vandal poškodil Porsche

Olomouc – Škodu za předběžně 70 tisíc korun způsobil vandal, který někdy od pátečního poledne do sobotního poledne poškodil Porsche zaparkované na Vodární ulici v Olomouci. „Poškodil na něm obě boční zpětná zrcátka a promáčkl hranu dveří řidiče," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Vandalovi nyní hrozí až rok za mřížemi.

Autorka: Hana Jínová