Chemická látka dokonce tekla po silnici, proto bylo nezbytné úsek mezi Břestem a Říkovicemi na Přerovsku zcela odříznout a odklánět dopravu už zHulína do Přerova po vedlejších cestách. Ještě vúterý večer policisté navíc oznámili, že uzavírka potrvá do středeční osmé hodiny.

„Nyní se snažíme zabránit dalšímu úniku kyseliny, záchranáři musejí pracovat vprotichemických oblecích,“ sdělil několik minut po dopoledním incidentu mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Úniku kyseliny se hasičům podařilo zamezit během dalších třiceti minut. Okolí zneutralizovali a znečištěný úsek zasypali sorbenty. „Nyní čekáme na příjezd cisterny zPrahy, do níž se zbytek látky přečerpá. Úsek však stále není průjezdný, je to otázka několika hodin,“ sdělil před polednem Mitáček. Dodal, že nákladní auto vyjelo vúterý dopoledne zVizovic se šesti tunami nákladu a mířilo do Přerova.

Během prvotního zásahu musela na místo dorazit také zdravotnická záchranná služba, která ošetřila jednoho zpolicistů. „Nadýchal se uniklé látky a udělalo se mu zle, onic vážného ale nešlo,“ nastínil mluvčí krajské záchranné služby PetrOlšan.