Čtyřiatřicetiletý řidič Alfy Romeo vzal do zaječích, když na dálničním přivaděči u 281. kilometru D35 ve směru z Olomouce na Ostravu narazil na rutinní dopravní kontrolu. Několik metrů od hlídky zastavil a dal se na útěk.

Mezi projíždějícími auty se prokličkoval přes dálnici a zmizel z dohledu.

„Do pátrání po něm byly zapojeny všechny dostupné policejní hlídky, včetně policejního psovoda se psem Xarem. Policisté propátrávali celé okolí dálnice,“ uvedla mluvčí policie Irena Urbánková.

V dálce si všimli podezřelého člověka, který následně znovu přeběhl dálnici a schoval se v křoví. Nebýt psovoda se speciálně vycvičeným psem, možná by pachatel hru na schovávanou vyhrál. Na Xara ale nevyzrál ani v hustém porostu.

Orientační dechová zkouška vyloučila požití alkoholu. Test na drogy zadržený odmítl, v danou chvíli u sebe měl sáček s deseti gramy pervitinu. Hříšník má navíc několik zákazů řízení, za volant nesmí usednout až do května 2022.

„Muž je tak nyní důvodně podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ uzavřela Urbánková.