Neměl řidičák, ale hlavu si s tím nelámal

Olomouc – Strážníci přistihli v pátek řidiče, který vjížděl ze Sladkovského ulici na náves Svobody v Olomouci a naprosto ignoroval zákaz vjezdu.

„Při následné silniční kontrole strážníci zjistili, že devětatřicetiletý muž není držitelem řidičského oprávnění. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána Policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu," popsal, co následovalo, mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

O řidičově potrestání rozhodne správní orgán. 

Na kole a koloběžce už jezdí zloději

Olomouc – Zloději, kteří jsou fandové letních sportů, zaúřadovali. V posledních dnech ukradli kolo i kolobžku.

Pondělní vyjížďka na kole nedopadla pro jednašedesátiletého muže zrovna šťastně. Přišel totiž o kolo, které uzamkl na olomoucké Masarykově třídě.

„Policisté na místě zjistili, že muž z Olomoucka připoutal lankovým zámkem své perleťovně černé jízdní kolo ke světelné tabuli s odjezdy tramvají a z místa se vzdálil," popsala okolnosti policejní mluvčí Pavla Štenclová.

Když se cyklista za 45 minut vrátil, jeho bicykl i se zámkem byly pryč.

Škody jsou 20 tisíc korun. Zloději za krádež hrozí dva roky vězení.

Koloběžka zmizela v neděli z bytového domu v Komenského ulici v Olomouci.

„Čtyřiadvacetiletý muž uvedl, že po příchodu k bytu si koloběžku opřel na chodbě o zeď, ale zapomněl ji uzamknout. Toho využil neznámý pachatel a koloběžku v hodnotě 3 600 korun z místa vzal," sdělil mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. 

Vandal poškrábal auto, škody 20 tisíc

Olomouc – Majitele renaultu čekalo nepříjemné překvapení. Někdo mu poškrábal auto.

K události došlo někdy v noci z 1. na 2. června v Trnkově ulici v Olomouci. Neznámý vandal poničil lak vozu Renault Fluence.

„Tímto jednáním způsobil majitelce škodu v předběžné výši 20 tisíc korun. Policisté se případem zabývají a po pachateli pátrají," uzavřela mluvčí krajské policie Pavla Štenclová. 

Policisté odhalovali opilé řidiče

Olomoucko – Na šoféry, kteří řídili opilí nebo zfetovaní, si posvítili policisté. Dopravně bezpečnostní akce probíhala tři dny.

Minulý týden v úterý, ve středu a v pátek se na Olomoucku, stejně jako po celém Česku, objevovaly u silnic policejní vozy. Policisté zjišťovali, zda řidiči neužili alkohol nebo drogy.

„Během tří dnů zkontrolovaly policejní hlídky 949 řidičů motorových vozidel a zjistili 122 dopravních přestupků. Za 120 přestupů v dopravě udělili policisté pokuty v celkové výši 29 800 korun," shrnula mluvčí policie Pavla Štenclová s tím, že dva přestupky se budou řešit ve správním řízení.

Zdrogovaný neřídil nikdo, u jednoho šoféra zkouška prokázala alkohol.