Policisté jej chytili po poslední vloupačce v Samotiškách.

Kriminalistům se zloděj nakonec přiznal k celkem k 26 vloupáním do chat a rekreačních objektů, které během půl roku "vybral" v Dolanech, Samotiškách, Droždíně, na Svatém Kopečku a Křelově, či v blízkém okolí.

Z chat si odnášel cokoliv šlo zpeněžit: televizory, nářadí, elektrické spotřebiče, kompresory, ale i alkohol, jídlo, obuv či oblečení. 

Policisté celkovou škodu vykradením a poškozením vyčíslili zatím na zhruba 150 tisíc korun. Nevylučují ale, že počet vykradených objektů tímto pachatelem nebude konečný.

Prosil, ať nevolá policii

Činorodého chatového lupiče dopadli loni den před Štědrým dnem, poté co policistům dopoledne nahlásili vykradenou chatu u Droždína a schovaného zloděje.

"Oznamovatel uvedl, že na chatě byly poškozeny dveře a skleněná výplň okna. Dále oznámil, že se za chatou schovával muž, a prosil ho, aby nevolal policisty. Pak se podezřelý dal na útěk směrem k obci Samotišky," popsala policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Policisté zloděje během pár minut dostihli v Samotiškách na ulici Pod Kopečkem. Byl pro ně "známou tváří".

"Na oddělení se pak pachatel postupně začal přiznávat k trestné činnosti, které se aktivně věnoval od léta 2015," přiblížila policejní mluvčí.

Obviněnému muži ze Šternberka nyní hrozí až pět let za mřížemi.