„Poškozeného jeden z trojice útočníků oslovil před barem v Mohelnici v momentě, kdy měl namířeno domů. To ještě netušil, že bude mít zanedlouho nepříjemnou společnost. Trojice mužů, ve věku 20, 20 a 37 let totiž už kula plán na jeho přepadení. Muže proto pronásledovali a ve Spartakiádní ulici na něj zezadu zaútočili. Surově jej strhli k zemi, zaklekli a z kapes kalhot odcizili peněženku se sedmi sty korunami a mobilní telefon. Jakmile dosáhli svého, vzali nohy na ramena,“ popsala událost Policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Muž, který se snažil bránit, při incidentu utrpěl zranění, zejména v obličeji. Poté, co se mu podařilo se z přepadení alespoň částečně vzpamatovat, se snažil vydat po stopách pachatelů. Cestou přitom potkal dva muže, kterým vysvětlil, co se mu stalo a požádal je o přivolání policie.

Dopadli je

„Pátrání po pachatelích bylo poměrně obtížné. Jak se později ukázalo, na Mohelnicko zabrousili čistě náhodou. Po vyhodnocení veškerých okolností případu kriminalisté rozjeli pátrání po natipovaných osobách. Po necelých třech týdnech skončili v rukou kriminalistů všichni podezřelí. Nejstarší z mužů byl zadržen v Ostravě, jeden z dvacetiletých mladíků na Přerovsku a další v té době čelil obvinění z téže trestné činnosti na Jesenicku,“ sdělila mluvčí Vybíhalová.

Trojice mužů si již vyslechla obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže ve formě spolupachatelství. Všichni tři jsou stíháni vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněným mužům podle trestního zákoníku trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.