Hladil čelí obžalobě z vraždy.

Podle spisu jednoho ze svých dvou známých, s nimiž popíjel, zbil a zkopal tak, že na následky zranění zemřel. Hrozí mu až osmnáct let za mřížemi.

Dvaadvacátého března večer přišel mladík na návštěvu ke svému známému do Třebčína.

Spolu s dalším mužem, který tam tou dobou také bydlel, pak popíjeli bílé krabicové víno a dali si i několik tabletek léku, který se předepisuje při úzkostných stavech.

Potom se ale Hladil pohádal s mužem, u něhož byl na návštěvě.

„Napadl ho údery pěstí, srazil ho na zem, kde pokračoval v útoku. Kopal ho a opakovaně mu dupl na hlavu, krk a hrudník,“ uvedla žalobkyně Alice Zatloukalová.

Napadený muž utrpěl nejrůznější zranění, od zlomeniny žebra a trhliny sleziny až po tříštivé zlomeniny nosních kůstek a zhmožděniny v obličeji.

Zemřel na otok mozku

Nejvážnějším z nich byl ale krevní výron pod tvrdou plenou mozkovou a těžký otok mozku. Na něj napadený muž zemřel.

„Pokud by byla poskytnuta včasná lékařská pomoc, mohla být možnost, že život poškozeného bude zachován,“ konstatoval znalec v oboru soudní lékařství Martin Dobiáš. Pomoci se však zraněnému nedostalo, nikdo mu ji nezavolal.

Sám Hladil se prý po útoku byl projet na kole a stavil se ještě u dalšího kamaráda, kterému ale o napadení nic neřekl.

Při pozdějším vyšetřování uvedl, že až druhý den ráno ho vzbudil společný známý, s nímž večer předtím popíjeli, a řekl mu, že jejich kamarád je asi mrtvý.

Do jímky? Ne. Do vany

„Říkal, že se toho těla musíme zbavit. Že ho odvezeme do jímky v areálu Zemědělského družstva Třebčín,“ uvedl Hladil.

Nakonec se však muži rozhodli pro jinou variantu. Tělo uložili do koupelny do vany, kde bylo poměrně chladno. Zakryli ho peřinou a přidali ještě zakrvácený polštář. V místnosti, kde se vražda stala, pak ještě v klidu přespali do dalšího dne.

Podle lékaře nemuselo být ihned po útoku vidět, jak hodně je oběť zraněná.

„Nevznikla poranění, která by se projevila okamžitě. Nejhorší byl ten krevní výron. U nitrolebních poranění trvá, než tam nateče krev,“ popsal znalec Dobiáš.

Zraněný muž podle něj po útoku mohl chodit, mluvit a i když se mu kvůli zlomenému žebru zřejmě hůře dýchalo, bolest mu mohl tlumit alkohol a tišící lék, který měl v sobě.

Lítost

„Chtěl bych jenom říct, že je mi to strašně líto, že jsem ho nechtěl zabít,“ vyjádřil se u soudu obžalovaný muž.

Přiznal, že muže napadl, prý ale ne tak vážně.

„Já jsem po něm nešlapal ani mu nedupal na hlavu, nic takového,“ uvedl.

O jeho vině rozhodne soud možná už ve čtvrtek.