Předběžně za ni však stále považují nepřiměřenou rychlost. Osmnáctiletý řidič automobilu škoda fabia je podezřelý z usmrcení z nedbalosti, hrozí mu až šest let vězení.

Tragická nehoda se stala 16. srpna na silnici mezi obcemi Luběnice a těšetickou místní částí Rataje. Olomoucká policie příčiny nehody stále vyšetřuje.

„Předběžně je hlavní přičinou havárie nepřiměřená rychlost. Osmnáctiletý řidič dosud nebyl z žádného trestného činu obviněn. V současné době je podezřelý z usmrcení z nedbalosti, hrozí mu až šest let vězení," uvedla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Vyšetřovatelé podle ní také stále čekají na výsledky soudní pitvy. Policie si nyní objednala odborné posudky, které by měly potvrdit příčinu nehody i rychlost, jakou v tu dobu fabia jela.

„Její řidič tehdy na místě odmítl postoupit dechovou zkoušku. Nechtěl se podrobit ani pozdějšímu odběru krve. Tím, že testy odmítl se však na něj pohlíží stejně, jako by alkohol před jízdou konzumoval a za volant usedl pod jeho vlivem. V případě, že se nehodou bude zabývat soud, to bude považováno za přitěžující okolnost v jeho neprospěch," dodala Štrbáková.

Havárie se stala na silnici mezi obcemi Luběnice a těšetickou místní částí Rataje kolem půl třetí ráno.

Osmnáctiletý řidič automobilu škoda fabia zřejmě dostal na vozovce smyk. Auto vyletělo ze silnice směrem do polí, kde se převrátilo.

Ve voze jel společně s řidičem také šestnáctiletý mladík a o rok starší dívka. Ta těžkým zraněním na místě podlehla, oba mladíci vyvázli bez zranění.

Na místě zasahovali také olomoučtí profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Náměště na Hané.

SOUVISEJÍCÍ: Fabie s mladými lidmi vyletěla ze silnice, sedmnáctiletá dívka zemřela