Před soudem tak stane osmatřicetiletý muž, kterého žalobce viní z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky. V době nehody měl řidič v krvi okolo dvou promile alkoholu.

„Trestní sazba je tři až deset let,“ řekl státní zástupce Jaroslav Rašendorfer.

Případem se bude zabývat olomoucký okresní soud.

Nehoda celkem čtyř aut se stala 29. března na silnici mezi olomouckými městskými částmi Holice a Nové Sady.

Podle žalobce je muži kladeno za vinu, že jel směrem na Holice a narazil zezadu do dvou předním stojících aut, která se chystala odbočit vlevo.

Smyk a náraz do stromů

Jedno z aut po nárazu přejelo do protisměru, řidička s dětmi, která jela v opačném směru, se snažila střetu zabránit, nakonec ale dostala smyk a narazila do stromů.

Následky byly tragické, na místě bylo zraněno pět lidí.

„Bohužel se u dvou nezletilých pacientů nepodařilo obnovit základní životní funkce a jejich stav byl neslučitelný se životem," sdělil tehdy mluvčí olomoucké záchranné služby Pavel Lampa.

Další tři lidé, dítě a dva dospělí byli po ošetření transportováni do olomoucké fakultní nemocnice. Dítě tehdy utrpělo zhmožděniny.

Od nehody ve vazbě

Řidič je od nehody ve vazbě. Uvalení vazby na řidiče po tragické nehodě je ale spíš výjimečné.

„Je to výjimečný případ, z mé praxe první. Soud vycházel z toho, že jako řidič už zklamal několikrát. Byl opakovaně postihován ve správním řízení, mimo jiné za řízení pod vlivem alkoholu nebo, že jel bez dokladů, a přesto sedne do vozu a to značně podnapilý. Je obava, že bude jednání opakovat, proto soud naznal, že jsou důvody pro vazbu a v ní je dosud,“ doplnil Jaroslav Rašendorfer.