První zadrženou je šestadvacetiletá žena. Kriminalisté ji překvapili během prodeje pervitinu v jedné z olomouckých ulic. Distribuci drog potvrdily věci zabavené na místě i při domovní prohlídce.

„Obviněná si měla nejméně od ledna letošního roku opatřit od blíže neustanovených osob psychotropní látku metamfetamin a tu měla distribuovat na teritoriu města Olomouce a v blízkém okolí buď za úplatu, nebo zdarma za nějakou protislužbu,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Sama obviněná je uživatelkou drog a za obdobnou činnost už byla v minulosti odsouzena. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy jí hrozí až pět let vězení, stíhána z přečinu je na svobodě.

Ilustrační foto
Tragická bitka na ulici v Černovíře, napadený v nemocnici zemřel

To třicetiletý muž z Kroměřížska skončil ve vazbě. I on se dopustil nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, ovšem kvalifikovaného jako zvlášť závažný zločin.

Kriminalisté si pro něj došli do současného bydliště v Olomouci, na jejímž území distribuoval pervitin dalším odběratelům. Drogu obstarával i pro sebe.

Při prohlídce domu a garáže policisté zajistili stovky gramů metamfetaminu, finanční hotovost i několik zbraní. Také tento pachatel byl za obdobnou činnost již souzen a trestán. Nyní se může rozloučit se svobodou až na deset let. 

Nehoda opilého řidiče v Žerotíně
Opilý šofér proletěl přes chodník do domu. Odvezli ho rovnou do věznice