Ke vloupání došlo 26. listopadu odpoledne loňského roku.

Podle policie neznámý pachatel na všech skříňkách poškodil visací zámky a dostal se do nich.

Ze tří z nich odcizil peněženky, čtvrtou pouze prohledal, ale nic z ní nevzal.

„Ve všech peněženkách byly osobní doklady a peníze, ve dvou i platební karty. Při vloupání došlo i k odcizení čtyř visacích zámků, kterými byly skříňky uzamčeny. Celková škoda odcizením a poškozením byla předběžně odhadnuta na 5 800 korun,“ sdělila krajská policejní mluvčí Iren Urbánková.

Doplnila, že policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Na žádný trenink nešel, nikdo ho neznal

„Policisté v této souvislosti pátrají po neznámém muži, kterého zachytily kamery a který se v budově pohyboval. Přecházel chodbu mezi šatnami, v budově byl pouze chvíli, a jak policisté zjistili, na žádný trénink nedošel a ani ho nikdo nezná,“ uvedla mluvčí.

Pokud by někdo z občanů muže poznal, nebo by disponoval informacemi, které by mohly pomoci ke zjištění jeho totožnosti, měl by kontaktovat policisty obvodního oddělení Olomouc 1 buď osobně, nebo telefonicky na adrese Sokolská 52, 771 36 Olomouc, na tel. č: 974 766 651, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.