Kriminalisté proti němu zahájili trestní stíhání kvůli podezření z vraždy a vyslechli již desítky svědků. Taxikáři teď hrozí až patnáct let vězení.

Jedním z důvodů k uvalení vazby byla možnost, že by zadržený muž mohl chtít utéct ze země nebo se skrýt.

„Státní zástupce o víkendu podal k soudu žádost na vzetí obviněného do vazby. Soudce mu vyhověl také vzhledem k závažnosti celého činu a také riziku, že by mohlo dojít například k útěku zadrženého do zahraničí,“ informoval mluvčí severomoravské policie Miroslav Pech.

Střet dvou pracovníků taxislužby se odehrál v noci na čtvrtek v Pavelčákově ulici nedaleko olomouckého hotelu Gemo. Okolí sice hlídá jedna z kamer městské policie, na jejím záznamu však smrtící útok chybí.

„Kamera se otáčí a v tu chvíli v ulici navíc stála řada taxíků, takže nešlo nic vidět. Muselo to být dílo okamžiku,“ vysvětlil již dříve Jaroslav Chytil, zástupce ředitele Městské policie v Olomouci.

Důvody proč k neštěstí došlo se navíc podle výpovědí zainteresovaných lidí liší. Jedni z nich mluví o vražedném útoku další se přiklánějí k sebeobraně.

Čtěte také:Taxikář zabitý u Gema: vražda nebo sebeobrana?

„Po předchozí hádce dvou mužů, která se mohla týkat jejich práce, následovala jejich vzájemná potyčka. Jeden z nich pak, podle dosavadních informací, svého protivníka pobodal nožem v horní části těla. Přivolaná lékařská služba zraněného naložila do sanity, muž však zranění při převozu do nemocnice podlehl,“ sdělila mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Záchranáři potvrdili, že zraněný muž utržil tři bodné rány. „Z toho dvakrát do hrudní krajiny a jednu, která vedla přímo do srdce a byla zřejmě smrtelná,“ uvedl ředitel záchranné služby Olomouckého kraje Ivo Mareš.