Osobní doklady, peněženky, mobilní telefon a šperky kradla v pátek 21. listopadu neznámá žena ve třech sportovních areálech v Olomouci.

„Ke krádežím došlo v době mezi pátou a půl sedmou večer ve dvou sportovních centrech v Legionářské ulici a v tělocvičně gymnázia v Tomkově ulici. Deset sportovců přišlo o cennosti v celkové hodnotě téměř 40 tisíc korun. S největší pravděpodobností se mělo jednat o stejnou pachatelku," řekl policejní mluvčí Josef Bednařík s tím, že policisté mají k dispozici fotografii z bezpečnostních ka­mer.

Žena, která má mít krádeže na svědomí, je vysoká přibližně 150 centimetrů, má hubenou postavu. Policisté předpokládají, že jí je okolo 60 let.

„V obličeji má snědší pleť, na hlavě zřejmě tehdy měla paruku. V době krádeže na sobě měla oblečený tříčtvrteční kabát s tmavým páskem a úzké tmavé kalhoty zasunuté ve vysokých kozačkách," upřesnil Josef Bednařík s tím, že pachatelka měla na hlavě čepici a v ruce nesla větší černorůžovou kabelku.

Policisté teď žádají o pomoc svědky, kteří by ženu na fotografii poznali a pomohli jim zjistit její totožnost. S informacemi se mohou obrátit na bezplatnou linku 158 nebo osobně přijít na obvodní oddělení v Sokolské ulici v Olomouci.