Syn napadl v Olomouci svou matku

Olomouc – Agresivní syn napadl v jednom z olomouckých bytů svoji matku. Na místo vyjížděla městská policie. Šlo o přestupek.

Na svou matku vztáhl ruku její syn ve středu kolem desáté večer. K napadení ženy došlo v bytě v ulici Černá cesta v Olomouci.

„Osmatřicetiletá žena hlídce sdělila, že ji syn nejprve vulgárně urážel. Následně, když se k němu otočila zády, ji srazil na zem a kopl do ní. Lékařské ošetření žena na místě odmítla," oznámil mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Jednání mladíka policie řeší jako přestupek proti občanskému soužití. 

Vykrádal automaty. Neodolal ani tomu ve fakultce

Olomouc – Ostravana podezřívá policie z vykrádání automatů na potraviny a nápoje po celé Olomouci. Na kontě jich má několik včetně toho ve fakultní nemocnici nebo v Šantovce.

Celkem do šesti automatů si přišel osmadvacetiletý zloděj pro jídlo, ovšem za svůj nákup už neplatil. Naopak si ještě mince ze zásobníku přístroje bral.

„V noci z neděle na pondělí se stal terčem jeho útoku automat ve Fakultní nemocnici Olomouc, v pondělí a v úterý v časných ranních hodinách to byly dva automaty v obchodním centru Šantovka a během středy se vloupal do nápojových automatů ve zdravotnickém zařízení na náměstí Hrdinů a v budově Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci," shrnula výčet zlodějových aktivit krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Právě poslední zlodějova akce se mu nakonec nevyplatila. Když totiž vykrádal automat na právnické fakultě, neunikl pozornosti svědka. Ten přivolal policisty, kteří vyčíslili celkové škody na 9 300 korun.

„V případě prokázáni viny a odsouzení hrozí pachateli až dva roky ve vězení," oznámila Marie Štrbáková. 

Čistička se stala terčem zloděje

Olomoucko – Čističku odpadních vod v obci na Olomoucku si vytipoval zloděj, který si tam přišel do velmi specifický lup – čerpadlo.

Ohlášení krádeže v čističce dostali policisté ve středu ráno.

„Dosud neznámý zloděj vnikl bez zjevného násilí do budovy, odkud vzal nerezové čerpadlo pro tlakovou kanalizaci v hodnotě necelých patnáct tisíc korun," shrnula mluvčí policie Marie Štrbáková.

Po zloději momentálně policisté pátrají.

Pervitin mu nezabránil sednout za volant

Příkazy – Zfetovaného řidiče odhalila policejní hlídka v Příkazech na Olomoucku. Sedmadvacetiletý muž ze Senice na Hané může skončit na rok za mřížemi.

Výsledek testu na drogy, který absolvoval při dopravní kontrole v sobotu mladý řidič, nejspíš překvapil i policisty.

Ti po orientačním testu, který prokázal, že šofér je pod vlivem amfetaminů, mezi které spadá například pervitin, přistoupili k návrhu na lékařské vyšetření. Muž souhlasil.

„Orientační imunochemickou metodou byla zjištěna návyková látka ze skupiny amfetaminů, kdy šlo o vysoce pozitivní výsledek, přesahující horní hranici pracovního rozsahu uvedeného testu," zdůvodnila mluvčí krajské policie Marie Štrbáková.

Přesné množství návykové látky stanoví soudní lékař.

„Řidič je od středy podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky," uzavřela Marie Štrbáková. 

Z ospalce se vyklubal hledaný člověk

Olomouc – Smůlu měl muž, který si ustlal ve středu na chodbě bytového domu v Olomouci. Strážníci, kteří ho přišli probudit, zjistili, že je hledaný.

„Na muže spícího v chodbě domu v Komenského ulici upozornil strážníky jeden z jeho obyvatel," potvrdil mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.

Strážníci spáče vzbudili a chtěli po něm doklady. Vzápětí se ukázalo, že je v registru osob hledaných Policií ČR.

„Přivolaná hlídka státní policie si na místě muže převzala k dalším úkonům," ujistil Petr Čunderle. (ahe)