Stali se totiž nechtěně svědky útoku, ke kterému zde došlo – bližší okolnosti toho, jak k celé události došlo, nyní prošetřuje policie.

„Dosud neznámý výtržník jel ještě s dalšími čtyřmi lidmi ve voze Volkswagen Passat. Mířil Ztracenou ulicí směrem k nádraží, ale když projížděl kolem Penny marketu, začal vykřikovat vulgarismy směrem k sedmnáctiletému mladíkovi a jeho dalším šesti kamarádům, kteří tudy procházeli," vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Auto nejprve pokračovalo dál v jízdě, ale za chvíli se i s celou osádkou vrátilo na parkoviště marketu.

„Vystoupily z něj čtyři osoby, vydaly se ke stojící skupince a opět na ni něco pokřikovaly. Když došli až k nim, jeden z nich strčil do sedmnáctiletého mladíka, který upadl na zem," doplnila.

Poškozený v sebeobraně popadl skleněnou láhev od piva, aby se mohl bránit. Útočníka tím ale neodradil. Ten si zašel si do auta pro lopatu, se kterou na mladíka opět zaútočil.

„Strčil do něj násadou, poškozený zavrávorat a opět upadl, takže se praštil hlavou o zem. Když se snažil zvednout, zasadil mu pachatel další úder lopatou do oblasti krku a čelisti," vylíčila dále mluvčí.

Mladík skončil v nemocnici, kde byl ošetřen. Měl velké štěstí, protože neutrpěl vážné zranění. Policie útočníka stíhá pro trestný čin výtržnictví, za což mu hrozí až dva roky vězení.