Nyní jej ženou rodiče mrtvých dětí k zodpovědnosti. Chtějí na něm vysoudit odškodné.

Tomáš Novák odešel ve středu od jesenického soudu se sedmiletým trestem ve vězení s dohledem a sedmiletým zákazem řízení motorových vozidel.

Soudce Miloš Kubíček mu zároveň nařídil povinnost zaplatit manželům Karbasovým za smrt jejich syna Lukáše odškodné ve výši přesahující 530 tisíc korun. Nároky na odškodné uplatnila i sestra mladého studenta, které soud podle tabulek přiřkl 175 tisíc korun.

Rodiny dalších tří mrtvých dětí nedoložily potřebné doklady a soudce Kubíček je odkázal na občansko – právní soud.

Jestli soudce uzná nároky rodin jako oprávněné, čekají mladého muže velké problémy. Platit bude jak rodičům, tak i sourozencům mrtvých.

VÍCE: Opilý boural a zemřeli čtyři mladí lidé. Dostal sedm let

Rodiče: Novák si nezaslouží slitování

Jak rodiče zemřelých dětí prohlásili, nehodlají mu nic usnadnit.

„Určitě žádost o odškodné podám, i když mi to dceru nevrátí. Tento člověk si nezaslouží slitování. Zabil děti, nemá řidičák a stejně si jezdí dál,“ prohlásila s pláčem Zdeňka Dlouhá, která loni namísto oslavy narozenin musela jít do márnice identifikovat tělo své patnáctileté dcery.

Do řízení se hodlá zapojit i její přítel, který při nehodě přišel o syna Lukáše.

„Už jsme byli za právníkem. Budu se soudit,“ řekl Miroslav Kucharčík.

Podle jeho slov chce stejný krok učinit i Ivana Končická, která 28. září loňského roku přišla o syna Jakuba. Její dcera Lucie přežila jen zázrakem a do konce života si ponese následky tragické havárie.

Obhájce: Nemá čím platit, stane se psancem

Obhájce Tomáše Nováka, který se po celou dobu procesu snažil zpochybnit, že by jeho klient seděl za volantem, má z kroků pozůstalých rodin obavy. Jeho klient totiž přijde nejen o svobodu, ale jestli soud nároky rodin potvrdí, tak jej čekají i obrovské finanční problémy.

„Tolik peněz nemůže mít. Je to tragická záležitost. Nemá to z čeho zaplatit a stane se psancem,“ řekl obhájce Zdeněk Hlaveš.