K neštěstí došlo po půl druhé odpoledne. „V areálu bývalého cukrovaru káceli dva zaměstnanci strom. Ten zachytil o nedaleko stojící kovovou konstrukci lešení, která se pod nárazem otřásla a spadla na muže, který pod ní v uvedenou dobu pracoval,“ uvedla policejní mluvčí Marta Hanzlová.

Muž utrpěl mnohačetná zranění, kterým na místě podlehl. „Na místě zasahovala letecká záchranná služba, která se muže snažila bez úspěchu resuscitovat. Zemřel na četná vnitřní poranění, bližší údaje určí až soudní pitva,“ vysvětlil náměstek Krajské záchranné služby jan Weinberg.

„Je to neštěstí. Stojí nás to velké nervy. Je to pro nás velmi nepříjemné,“ řekl jeden ze zaměstnanců firmy, která má sídlo v drahanovickém areálu. Ostatní se k případu odmítli vyjadřovat.

Místo nehody během čtyřiadvaceti hodin kontrolovali bezpečnostní specialisté. „Prověřují, zda byly dodrženy všechny pracovní postupy,“ řekl Jiří Holinka z Inspektorátu bezpečnosti práce.

Kriminalisté v současné době prošetřují, zda bude proti někomu zahájeno trestní stíhání. „Zjišťujeme, zda mohlo jít o trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti, ve kterém byla dokonána skutková podstata,“ doplnila mluvčí.