U dvou dětí přístroj ukázal více než jedno promile alkoholu, nejvyšší hodnota byla 1,47 promile. Pětice mladých nadýchala v rozmezí 0,75 až 1 promile a další pětice do 0,75 promile. Mezi hříšníky byla i jedna čtrnáctiletá a dvě patnáctileté dívky.

„Pozitivní je, že žádný z nezletilých s velkou pravděpodobností nedostal nalito přímo v podniku,“ konstatoval velitel uničovských strážníků Jiří Hübner. D

odal ale, že někdo z obsluhy zřejmě několik návštěvníků vypustil nouzovým východem a tři nejmladší se pokusil v prostorách diskotéky ukrýt.

Finta na rodiče

Všechny přiopilé nezletilce si museli vyzvednout jejich rodiče.

„Někteří to měli celkem daleko, neboť spolu s místními se do podniku sjely děti ze Šternberka, Litovle, Bouzova a z řady okolních vesnic. Mnozí dospělí byli nočním výletem svých potomků překvapeni. Například dvě šternberské dívky rodičům nalhaly, že jedna přespí u druhé a obráceně, ve skutečnosti ovšem vyrazily na diskotéku do Uničova,“ sdělil mluvčí uničovské radnice Marek Juráň.

Kontrola se uskutečnila v sobotu 17. března brzy ráno. Účastnili se jí strážníci Městské policie Uničov a pracovnice sociálně-právní ochrany dětí uničovského městského úřadu.

„Není bez zajímavosti, že ve stejném podniku si v polovině prosince museli rodiče vyzvednout osmnáct nezletilých pijanů,“ doplnil mluvčí.