Chtěl platit jen část nákupu

Olomouc – Zákazník, který přišel v úterý po šesté večer nakupovat do potravin v obchodním centru v ulici 8. května v Olomouci, chtěl nepoctivě ušetřit.

„Pod bundu uschoval balení ústní vody a kávu v celkové hodnotě 319,80 korun. Následně u pokladny zaplatil pouze zboží, které si přinesl v ruce," podrobně vylíčil okolnosti mluvčí olomouckých městských policistů Tomáš Musil.

Jeho malý podvod však zpozoroval pracovník ostrahy obchodu a zavolal městskou policii.

Strážníci si dvaačtyřicetiletého zloděje převzali a odvezli jej na Policii ČR. „Policisté ověřili mužovu totožnost a zjistili, že již byl v posledních třech letech za krádež pravomocně odsouzen," upozornil Tomáš Musil.

Olomoučan teď čelí podezření ze spáchání trestného činu. 

Seniorce s rozbitou hlavou pomohli strážníci

Olomouc – Ke starší důchodkyni, která potřebovala pomoc, nezůstal lhostejný muž, který rozvážel v úterý obědy.

„Po desáté hodině telefonicky oznámil, že se nachází před bytem v Mozartově ulici v Olomouci a slyší, jak žena za dveřmi sténá bolestí," popsal situaci mluvčí Městské policie Olomouc Tomáš Musil.

Hlídka, která na místo dorazila, s naříkající seniorkou mluvila. Zraněné ženě se nakonec se povedlo dveře odemknout.

„Po vstupu do bytu nalezli strážníci ležící ženu s krvácivým poraněním na hlavě, které utrpěla při předchozím pádu na zem," uvedl Tomáš Musil.

Strážníci okamžitě zavolali záchranku a poskytli devětasedmdesá­tileté paní první pomoc. Lékaři pacientku převezli do olomoucké fakultní nemocnice.