Sprejeři si vzali do parády plavecký stadion

Olomouc – Zeď olomouckého plaveckého stadionu se v uplynulých dnech stala „plátnem" pro vandala. Oznámení o posprejování přijali policisté ve středu.

„Policisté na místě zjistili, že neznámý pachatel nastříkal na přízemní část stěny budovy z Legionářské ulice různé prolínající se nečitelné nápisy, částečně černou barvou a částečně barevně," popsala zjištění na místě policejní mluvčí Marie Štrbáková. Předběžně je škoda vyčíslená na deset tisíc korun. Nelegálním výtvarníkům hrozí až jeden rok vězení. 

Zaměstnankyně mateřinky připravila rodiče o peníze, děti o výtvarku

Olomoucko – Přes osm tisíc, které měly sloužit na zaplacení výtvarného kurzu pro děti docházející do jedné z mateřinek na Olomoucku, si ponechala v kapse dvaceti čtyřletá zaměstnankyně, která je nyní podezřelá z podvodu.

„Od začátku letošního roku měla v mateřské škole v obci na Olomoucku vybrat v sedmi případech od rodičů dětí kurzovné v celkové výši 6 230 korun," přiblížila Marie Štrbáková, policejní mluvčí.

„Dále jí její nadřízená dala 1 800 korun na nákup materiálu pro potřeby výtvarného kurzu. Peníze však dodnes nevrátila a ani nepoužila na koupi určených potřeb," sdělila dále policejní mluvčí. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí mladé ženě až dva roky za mřížemi. 

Z garáže vzal jídlo i hasičák

Olomouc – Tašku s nákupem potravin, hasící přístroj a igelitku s oblečení si odnesl zloděj z jedné z garáží v Olomouci. K události došlo v noci z úterý na středu v ulici Jakoubka ze Stříbra. Škoda je tři tisíce korun. Za krádež hříšníkovi hrozí dva roky ve vězení.