„Zatím neznámé osoby měly v okamžiku, kdy vlaková souprava zastavila na nádraží, postříkat barvou jeden z vagonů na konci vlaku. Strojvedoucí byl na to upozorněn jiným strojvedoucím a osobám chtěl v jejich počínání zabránit. Některé z nich se daly, když ho spatřily, na útěk, jiné zůstaly na místě," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Jednoho sprejera se strojvedoucí pokusil zadržet, při tom ho však fyzicky napadly další osoby.

„Jedna ho udeřila pěstí do obličeje, druhá ho kopem shodila na zem a třetí mu bránila v pohybu. Potom tyto osoby utekly neznámo kam. Na místo přivolaní policisté zjistili, že se mělo jednat o skupinku deseti až dvanácti neznámých osob v tmavém oblečení," pokračovala mluvčí s tím, že poslední vagon vlakové soupravy je postříkán na ploše zhruba 30 metrů čtverečních souvislou vrstvou barvy s obrazcem.

„Přesná výše vzniklé škody nebyla zatím stanovena, bude upřesněna dodatečně a strojvedoucí lékařské ošetření nežádal. Policisté na případu pracují a po pachatelích pátrají," doplnila Irena Urbánková.

Doplnila, že policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví, za který pachatelům, v případě jejich zjištění, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.