Graficky ztvárněný vulgární vzkaz polským řidičům kamionů se objevil v Ohrozimské ulici v Plumlově v noci z 12. na 13. září.

Ve městě se samozřejmě činnost neznámého sprejera horečně probírá.

„Myslím, že jde o reakci někoho, komu se nelíbí současná dopravní situace na Ohrozimské. Kvůli opravě mostu v Mostkovicích tudy vede objížďka a doprava je tu v posledních měsících prostě šílená. Hlavně kamiony prostě musí tudy a je jich moc,“ sdělila Ria Klementová, která v této ulici pracuje.

Obyvatelé Balcárkovy ulice si stěžují na nákladní dopravu, která jezdí pod okny jejich domů.
Lidé z Balcárkovy ulice mají už dost slibů. Zvažují blokádu ulice

Dílo neznámého sprejera vyšetřuje policie, podle ní se může jednat o trestní čin.

„Dosud nezjištěný pachatel veřejně psanou formou vyjádřil svůj názor na řidiče kamionů z jednoho ze sousedních států. Ve městě Plumlově na komunikaci červeným sprejem napsal text „TIR PL“ a doplnil ho geometrickými obrazci obecně užívanými ve velice vulgárním významu. Celý nápis pachatel vyhotovil ve velikosti 13 x 2 metry,“ popsal událost policejní mluvčí František Kořínek.

Vizualizace nového supermarketu, který v Uničově staví společnost Lidl.
Roste další velký supermarket, Lidl staví v Uničově

Správě silnic Olomouckého kraje sprejer svým činem způsobil škodu, jejíž výše dosud nebyla přesně vyčíslena.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten pachateli v případě vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ doplnil František Kořínek.