Přesto tahle milá dívka stála před pár lety u soudu, a to právě proto, že řídila auto.

Jak dnes vzpomíná, začalo to tím, že se účastnila takového veselého večírku se spoustou kamarádů. Onen mužský rod je na místě – kromě Alice totiž na večírku skutečně byli samí mladí pánové. O to divnější je, že se do průšvihu nakonec dostala sama Alice.

Když večírek v jedné hospodě končil, část osazenstva se rozhodla pokračovat ve veselé jízdě. „Někdo řekl, že se mu nechce jít pěšky, a tak jsme se rozhlédli kolem hospody. Kousek dál stálo auto, mělo otevřené dveře,“ tvrdí dodnes Alice, která je přesvědčená, že auto ukradl už někdo před nimi.

Kluci se nacpali do vozu, když je napadlo, že nikdo neumí startovat bez klíčů. „To je jasné, viděla jsem to v televizi, nemůže to být těžké,“ prohlásila tehdy Alice a sedla za volant. Chvíli si jen tak naslepo hrála s drátky, až motor opravdu naskočil. Kluci jí pak radili, jak zařadit jedničku a jak přidávat plyn.

Parta ujela vozem asi pět sest metrů, načež jej na konci parkoviště lidově řečeno opřeli o lampu. Pak vystoupili a pokračovali pěšky. „Nepřipadalo mi to jako krádež, v té veselé náladě jsem to brala tak, že jsme se chtěli jen svézt, ne mu to auto sebrat. Vždyť stejně bylo otevřené,“ vysvětluje Alice.

Dívenka měla smůlu. Než došli k dalšímu podniku, dorazila k nim policejní hlídka. Pánové sice nejdřív zapírali a pak se snažili vzít vinu na sebe, Alice se srdnatě přiznala.

Za trestný čin neoprávněného užití cizí věci a za řízení bez řidičského oprávnění dostala podmíněný trest na půl roku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika