Údajné vloupání, které skončilo přestřelkou a vraždou, málokdy zažívají i ve velkoměstech, natož pak na poklidném jihomoravském venkově. Však také událost vyvolala tolik dohadů, že i když jsou viníci už dávno odsouzeni, v ústním podání stále ještě přežívají dohady o tom, jak to vlastně bylo…

V uvedeném městečku žila úspěšná podnikatelka Marie. Právě do jejího domu se vydali dva všehoschopní muži, vyzbrojení poměrně kuriózní sestavou zbraní – samopalem a krumpáčem. Smůlou, nebo dle jiného podání právě očekávanou okolností bylo to, že v domě se krom movité podnikatelky zdržoval i její rovněž bohatý a úspěšný přítel a ochránce, bezmála šedesátiletý Čechoameričan Felix. Podle oficiální verze se následující události odehrávaly zhruba takto: jeden z útočníků, dejme tomu že Karel, rozmlátil krumpáčem vstupní dveře do vily. Oba dva pak vtrhli dovnitř. Tam je ale nečekala vyděšená a odevzdaná Marie, nýbrž odhodlaný Felix s plynovou pistolí v ruce. Po obou pachatelích několikrát vystřelil, svému truchlivému osudu ale neušel. Václav, jak se jmenoval druhý z útočníků, neváhal ani na chvíli a po bránícím se podnikateli vystřelil dlouhou dávku ze samopalu. Odvážný obránce byl na místě mrtev. Lupiči pak z rozstříleného domu prý celkem v klidu odešli a odjeli pryč.

Při vyšetřování pak Karel i Václav tvrdili, že měli v úmyslu jen přinutit podnikatelku Marii, aby otevřela trezor a vydala jim své peníze. Nic jiného prý nechtěli. Po okolí se ovšem začaly okamžitě šířit zprávy, že vloupání bylo jen záminkou, a že ve skutečnosti jeli dva gangsteři do vily Čechoameričana sprostě popravit, jelikož prý byl jakožto podnikatel nepohodlný některým obchodním partnerům. Vloupání mělo být jen zástěrkou. Tuto verzi ale policie nikdy neprokázala.

Za vraždu dostal Václav třináct let ve věznici nejpřísnějšího typu. Karel, který byl v podmínce za předchozí krádeže a drogové delikty, dostal ještě o rok více.

Za zmínku stojí, že k dopadení jednoho z vrahů přispěla i jeho matka, která dle vlastních slov už nedokázala dále snášet synovu kriminální činnost.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika