U pachatele znalci zjistili sexuální deviaci se znaky agresivního sadismu. Muž se proto bude muset podrobit ústavnímu sexuologickému léčení.

„Buď zticha, nebo ti rozmlátím držku!“ Tato slova uslyšela nezletilá dívka krátce předtím, než ji násilník zatáhl mezi keře v jedné z olomouckých ulic. Tam ji začal svlékat a osahávat a po dalších výhrůžkách dívku přinutil k orálnímu sexu. Po svém vyvrcholení jí oznámil, že pokud někomu něco řekne, najde si ji.

Lang argumentoval tím, že dívka se sexem dobrovolně souhlasila. O tom, že by jí bylo méně než patnáct let, prý nevěděl. Dívka dle jeho slov působila vyspělejším dojmem. Soudní senát však jeho tvrzení označil za nevěrohodné, čemuž nasvědčuje i fakt, že dívka utrpěla posttraumatickou poruchu a ještě více než rok po události navštěvuje psychiatra.

Lékařským vyšetřením se prokázalo, že Zdeněk Lang trpí sexuální deviací se znaky agresivního sadismu. Sexuologové potvrdili Langovy extrémně patologické výsledky.

„Odborník, který pachatele posuzoval, uvedl, že se s podobnými reakcemi setkal podruhé v životě,“ řekl soudce Ivo Lajda. Při promítání různých materiálů mělo pachatele sexuálně vzrušovat i tělo ženy, které bylo rozčtvrceno.

Krajský soud uznal Langa vinným již v lednu letošního roku. Ten se však proti rozsudku odvolal s tím, že soudce nesprávně hodnotil provedené důkazy. Vrchní soud v Olomouci však jeho odvolání zamítl.
MICHAELA MICHALCOVÁ