Podle státní zástupkyně organizátoři dovezli z Hondurasu do Česka dvě ženy, kterým nejprve slibovali práci v restauracích, pak je ale donutili k poskytování sexuálních služeb.

Vše měl řídit dvaačtyřicetiletý Tomáš Janošec z Ostravy, který před časem pobýval v Hondurasu. V Hondurasu měl kontaktovat dvě místní ženy (32, 36 let), kterým slíbil zaměstnání v Evropě.

„Ženám z Latinské Ameriky sliboval práci v restauračních zařízeních v Česku a Německu. Zajistil jim cestovní doklady, poskytl finanční prostředky na cestu a zaplatil letenky," uvedla státní zástupkyně s tím, že cizinky z letiště putovaly přímo do nevěstinců. Zde se podle žalobkyně dozvěděly, že místo servírek budou prostitutky.

„Ženy byly postaveny před skutečnost, že musí provozovat prostituci, aby zaplatily náklady cesty do České republiky a získaly finanční prostředky ke své obživě, případně k cestě zpět do vlasti," dodala státní zástupkyně.

Ženy vystřídaly několik nevěstinců, působily zejména na Ostravsku. Později vše nahlásily policii.

Šestiletý trest dostal Janošec, pět let stráví ve vězení Renata Angel, která měla na Ostravsku provozovat erotické podniky. Oba se u vrchního soudu domáhali zrušení verdiktů.

„Jejich odvolání jsme zamítli jako zcela nedůvodné," řekl Deníku mluvčí soudu Vladimír Lichnovský. U dalších dvou lidí, kteří byli obžalováni z kuplířství, senát vynesl nové rozsudky. V nich jim původní podmíněné tresty snížil. U posledního obžalovaného, odsouzeného jen za nedovolené ozbrojování k podmíněnému trestu, zamítl odvolání obžaloby a trest potvrdil.

Proti rozhodnutí vrchního soudu není odvolání.