Loupeží se Baláž podle obžaloby dopouštěl v druhé polovině roku 2015 a na začátku loňského roku. První přepadení se odehrálo předloni v srpnu na benzinové čerpací stanici na Krapkově ulici v Olomouci. Muž podle státní zástupkyně Michaely Šokové zdejší obsluze nastříkal do obličeje pepřový sprej, strčil do ní a ptal se po penězích. Nakonec odcizil přes 1100 korun.

„Bylo to velice rychlé. Nastříkal mi sprej do obličeje, pálilo to. Peníze jsem pevně držela, ty zůstaly u mne, vzal si jen drobné," vypověděla ve středu u soudu přepadená žena. Další případ se odehrál předloni v prosinci na pobočce pošty v Těšeticích. „Nejprve požádal o prodej obálky, tuto zaplatil a následně namířil na pracovnici pošty pistoli, vsunul ji do žlábku pod přepážkou a domáhal se vydání finanční hotovosti," popsala žalobkyně. Pracovnice se vzápětí schovala za váhu a poté z okna z druhé místnosti volala o pomoc. Lupič nakonec uprchl bez peněz, sedl do auta a odjel. Následky z loupeže si po zdravotní stránce odnesla samotná přepadená pracovnice pošty. „Měla jsem pocity úzkosti a stísněnosti. Chodila jsem k psychologovi, v noci jsem měla noční můry. Jsem už zpět v práci. Zvládám to už sama, ale tak napůl," povzdechla si podle ČTK žena, které soud umožnil vypovídat v nepřítomnosti Baláže.

Třetí případ se podle stal loni v únoru na poště v Křelově. Baláž podle obžaloby nejprve předstíral zájem o zaslání balíku, poté z pošty odešel a při návratu vytáhl pistoli, kterou ohrožoval pracovnici pošty. „Jednou rukou jsem sáhla na poplašné zařízení, druhou jsem mu dala peníze. Byl strašně nervózní, zrovna přijel autobus. Pak vzal peníze a odešel. V misce nechal asi 4000 korun," vypověděla dnes žena. Podle žalobkyně si muž odnesl 16.400 korun. Miroslav Baláž ve středu u soudu vypovídat nechtěl, svého práva využil i v přípravném řízení. Nekomentoval ani výpovědi přepadených. Přepadené ženy jej ve středu v soudní místnosti nedokázaly identifikovat. Podle obhájkyně Hany Líňové je obžaloba postavena pouze na nepřímých důkazech.