Otevřený je přitom teprve od dubna. Město se už ale chystá bezpečnost posílit. Prozatím budou muset stačit častější obchůzky strážníků.

Nejčerstvější případ, kdy se do hledáčku zlodějů dostal stánek s občerstvením, který provozuje restaurace olomouckého výstaviště, řešili kriminalisté v úterý.

„Neznámý pachatel nejprve poškodil násilím zámek dveří a ze stánku pak vzal kávovar a přesně nezjištěné množství cukrovinek, pochutin, kávy, alko a nealko nápojů," vyjmenovala mluvčí policie Marie Štrbáková a vyčíslila škodu, celkem 14 a půl tisíce korun.

Několik desítek lidí muselo Rozárium opustit. „Vždy se snažíme Rozárium co nejrychleji opět zpřístupnit veřejnosti," ujistil mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Adam Fritscher.

Do poměrně snadno přístupného Rozária není nijak těžké se dostat. K dalšímu z řady vloupání došlo podle Adama Fritschera před nedávnem, někdy na přelomu června a července.

„Zloděj se dostal do technické budovy," upřesnil Adam Fritscher.

Koncem dubna si prostory vyhlédl o víkendu další zloděj. Rozbil okno infostánku a kromě hotovosti nepohrdl ani vínem. Škody dosáhly 15 tisíc korun. „Případ byl odložen," oznámila policejní mluvčí. 

Neobjevily se totiž důkazy, které by vedly k dopadení zloděje.

Prozatím je objekt zabezpečen zcela standardně, chrání jej například ploty nebo zámky. Jenomže jde o poměrně rozsáhlé prostory a současná opatření nejspíš nestačí. Magistrát, který je vlastníkem Rozária, hodlá bezpečnost posilovat.

„Systém zabezpečení areálu pomocí bezpečnostních kamer napojených na kamerový systém Městské policie Olomouc v současné době již řešíme," řekla mluvčí města Radka Štědrá.

Mezitím budou častěji v okolí Rozária procházet hlídky městské policie. Jestli to bude zejména na noční vpády zlodějů stačit, ukáže čas.

Nově zrekonstruované Rozárium navštívily už tisíce lidí. Jenom den slavnostního otevření, který připadl na 1. duben, si nenechalo ujít 2300 zvědavců.