Sdělila, že podle dosavadních informací však ještě není možné potvrdit, že ke skutku skutečně došlo. Kvůli incidentu se v úterý odpoledne sešli zástupci zástupci kraje, přerovského magistrátu, Romů a policie.

„Dvě nebo tři děcka napadly holčičku a údajně tam před ní měly mávat nožem. Ta holčička dostala strach a začala křičet. Další kluci, kteří tam byli, tak se jí zastali a pak začali utíkat,” cituje zpravodajský server Romea.cz Ivana Kandráče, který incident popisoval.

Matka holčičky šla na policii, kde chtěla podat trestní oznámení. Jak uvedl server Romea.cz, měla údajně policistka celou situaci zlehčovat.

Nesdílejte konspirace

Policie v úterý sdělila, že případ prošetřuje od samého počátku.

„Oznamovatelku jsme již při příjmu oznámení poučili o dalším postupu. Policisté v tuto chvíli na případu intenzivně pracují, nicméně stále ještě není možné potvrdit, že ke skutku skutečně došlo,“ informovala policie na twitterovém účtu.

Zástupce přerovských Romů policie požádala o čas a případnou součinnost.

„Veřejnost budeme o nových zjištěních informovat, jakmile to bude možné. Prosíme, nesdílejte konspirační teorie, dezinformace a příspěvky šířící nenávist,“ apelovala přerovská policie.

Kvůli incidentu se v úterý odpoledne na územním policejním odboru v Přerově sešli zástupci krajského úřadu, magistrátu, Romů a policistů.

„Cílem jednání bylo předání informací souvisejících s incidentem,“ informovala po 16. hodině na Twitteru přerovská policie.

"Ukázka jak se k nám chovají"

Podle informací zpravodajského serveru Romea.cz dostala matka napadené holčičky od policistky kopii protokolu “Úřední záznam o podání vysvětlení.” To ale podle místních není dostatečné, protože matka chtěla podat trestní oznámení.

„Je to ukázka toho, jak se k nám Romům Ukrajinci chovají a když chceme podat trestní oznámení, tak to policie vezme jen jako podání vysvětlení,” uvedl podle serveru jeden z Romů, který shromáždění v Přerově vysílal živě na sociální síť Facebook.

close Několik desítek Romů se v pondělí shromáždilo před policejní stanicí v Přerově. Žádali prošetření případu napadení malého dítěte. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Několik desítek Romů se v pondělí shromáždilo před policejní stanicí v Přerově. Žádali prošetření případu napadení malého dítěte.

Podle právničky Kláry Kalibové, ředitelky organizace In IUSTITIA, která se zabývá právní pomocí obětem předsudečného násilí, jde však o standardní postup policie.

„Podle úředního záznamu policie případ nabrala a bude se jím zabývat. Po vyhodnocení veškerých skutečností rozhodne, zda ho bude řešit jako trestný čin nebo jako přestupek nebo zda případ odloží kvůli věku zúčastněných,” vysvětlila na Romea.cz Klára Kalibová, která by v takových to případech doporučovala rodičům, aby oznámení na polici šli v první fázi udělat bez dětí, které tímto aktem mohou traumatizovat.