Policisté byli do hejčínského bytu přivoláni kolem druhé hodiny v noci.

„K roztržce mezi manžely došlo asi o půl druhé.

„Muž nejdříve ženu slovně urážel a nadával jí, pak ji udeřil otevřenou dlaní do hlavy, chytil za vlasy a strhl na zem,“popsala policejní mluvčí Marta Vlachová.

Vrhl po ní nůž

Po dvaatřicetileté ženě pak hodil i kuchyňský nůž, kterým jí způsobil sedmicentimetrovou řeznou ránu na zádech. Ani to však násilníkovi nestačilo a jeho agresivita se začala stupňovat.

„Nůž s dvanácticen­timetrovou čepelí vzal do ruky a přiložil jej manželce pod krkem s tím, že ji zabije,“ uvedla mluvčí.

Poté si vzal do ruky druhý nůž s délkou čepele dvacet centimetrů. Právě když se k ženě blížil se zbraní a vyhrožoval jí zabitím, objevila se v bytě policejní hlídka. Násilník se zalekl a utekl do vedlejšího pokoje.

„Během vyšetřování kriminalisté zjistili, že muž se násilí na své ženě dopouští od května loňského roku,“ vysvětlila mluvčí.

Zlomil jí i prst na ruce

Jeho útoky měly postupem času vzrůstající tendenci. Nejprve se objevily „běžné“ nadávky a urážky. Ty přešly do fyzických útoků, muž po manželce házel různé předměty a vláčel ji za vlasy po zemi. Při jednom útoku jí dokonce zlomil prst na ruce.

Násilník skončil v policejní cele. Dalších deset dní se nesmí vrátit do bytu, který s manželkou společně obýval. O jeho dalším osudu rozhodne až soud, za domácí násilí může strávit až osm let ve vězení.