Policisté po devětadvacetiletém muži pátrali několik týdnů. Šumperský soud dal příkaz k jeho zatčení v polovině října. Před několika dny policie Frodla zatkla v rodinném domě v Novém Malíně, pachatel se ale při zadržení urputně bránil.

„Muž odmítl policisty vpustit do domu, což jim sám z okna řekl. Pak kladl aktivní odpor. Policisté nakonec použili donucovací prostředky a v poutech zadrženého eskortovali do policejní cely,“ popsal incident při zadržení mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Při domovní prohlídce policisté objevili laboratorní zařízení a přípravky na výrobu pervitinu, což nebylo nic překvapujícího. Pavel Frodl je totiž známou postavou v okruhu lidí závislých na drogách.

„Pervitin vařil v Malíně, vědělo o tom dost lidí. Na drogách je už dost dlouho, zfetovaný jezdil autem často. Byla jen otázka času, kdy se něco stane. Asi si byl dost jistý, protože se nijak moc se neschovával. Celou dobu byl v Malíně, navštěvoval také přítelkyni v Bludově. Od doby, kdy ho policie začala hledat, jsem ho dvakrát potkal na ulici,“ řekl muž, který se s Frodlem zná.

Zadržený narkoman si již vyslechl obvinění ze šesti trestných činů. Před soudem stane za ublížení na zdraví s následkem smrti, neposkytnutí pomoci, maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení vozidla bez řidičského oprávnění a křivé výpovědi. Zodpovídat se bude také z výroby a držení psychotropních lá­tek.

Nejzávažnější trestný čin Frodl spáchal 27. září. V tento den své auto proměnil v smrtící zbraň. Při divoké večerní jízdě obcí Klášterec smetl svým BMW ženu, která na místě zraněním podlehla. Neštěstí se stalo na přechodu pro chodce.

Silnici žena přecházela společně s manželem, ten se ale stačil včas dostat na druhou stranu.

Podle svědků auto jelo nepřiměřenou rychlostí. Řidič nejen že nezastavil, ale aniž by po srážce alespoň přibrzdil, pokračoval v jízdě. Na místě nehody ovšem zůstala část reflektoru auta. Policisté brzy zjistili, kdo je majitelem vozu a vyhlásili po Frodlovi pátrání.

„Prokazování, že v době nehody řídil, bylo složité, samozřejmě se nepřiznal. Usvědčit se ho ale nakonec podařilo,“ uvedl zdroj blízký vyšetřování.

Pro policisty je ostatně Frodl známá firma. Před pár lety se například odehrála akční honička, kdy ochránci zákona Frodla podezřelého z trestné činnosti pronásledovali. Policista musel nakonec u Frodlova vozu prostřelit pneumatiku.

Nechvalná popularita malínského narkomana nakonec pomohla k jeho dopadení. Když policisté zveřejnili výzvu, aby veřejnost byla nápomocná při pátrání, setkali se s velkým ohlasem.

„Policie děkuje občanům za spolupráci a poznatky, které velkou měrou přispěli k zadržení hledaného,“ dodal mluvčí šumperské policie.