„Řidič projel několika ulicemi, kdy svou riskantní a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Na jedné z nich mu policejní vozidlo zablokovalo cestu, nicméně řidič nezastavil, narazil do něj a pokračoval dál směrem ke Klášternímu Hradisku,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková.

V ulici Jablonského silničnímu pirátovi zatarasil cestu další policejní vůz. Řidič ve snaze ujet sjel do pšeničného pole a projel k místním zahradám, kde havaroval. Poté se dal na útěk. To už policisté pachatele dopadli a zadrželi. Jak se ukázalo, šlo o pětatřicetiletého muže s bohatou trestní minulostí. Ani tentokrát neměl čisté svědomí.

„Soudem má totiž uložený platný zákaz řízení všech motorových vozidel a v uvedenou dobu u sebe přechovával sáček, takzvaný dealerák obsahující 6,1 gramů pervitinu,“ vysvětlila Urbánková důvod zběsilé jízdy.

Zadržený se odmítl podrobit orientační dechové zkoušce, testu na požití drog i lékařskému vyšetření. Ještě týž den si recidivista vyslechl podezření ze spáchání dvou přečinů.

Za maření úředního rozhodnutí a vykázání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu mu hrozí až dva roky vězení. Spisový materiál v pátek dopoledne putoval z policejní služebny na okresní státní zastupitelství.