„Poníci jsou tři a nějakým zázrakem se jim podařilo ubránit, rozdivočelí psi se ale hned pak vrhli na dva pštrosy a roztrhali je. Já jsem v tu dobu v areálu nebyl, ale vše viděl můj pomocník, jenže nemohl ničemu zabránit. Psi byli natolik agresivní, že by se vrhli i na něj,“ řekl majitel skanzenu Milan Havlíček.

Na místo dorazila policejní hlídka, v době jejich příjezdu psi již jednoho pštrosa zadávili a druhého právě napadali. Ani tento opeřenec útok nepřežil. Agresivní čtyřnožce se pokusil uklidnit také přivolaný policejní psovod.

„Při zákroku jeden pes napadl policistu, který byl přinucen použít služební zbraň a jedním výstřelem psa usmrtil. Druhého psa se podařilo policejnímu psovodovi odchytit a následně byl umístěn do kotce na obvodním oddělení ve Velkých Losinách,“ popsal zákrok šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Policistům se následně podařilo vypátrat majitele psů, kterému obě zvířata předali.Vlastník pštrosů ohodnotil škodu na svých zvířatech na padesát tisíc korun, škodu bude po majiteli vymáhat.

„Není to hodnota jen za usmrcená zvířata, psi také poškodili oplocení. Pštrosů je nám ale líto nejvíc. Bohužel byl to chovný pár, pštrosice se v této době připravovala snášet vejce. Je to pro nás velká ztráta,“ konstatoval Milan Havlíček.