Na výzvy k zastavení nereagoval a nakonec s vozem skončil v hustém lesním porostu u Nových Zámků na Litovelsku, kde jej vypátral služební pes Umpalumpa.

Dopravní policisté se ve čtvrtek dopoledne rozhodli zkontrolovat šestadvacetiletého řidiče osobního vozu značky Jeep Grand Cherokee, který sjížděl z dálnice D35 směrem na Unčovice. Automobil se po chvíli pokusili zastavit za použití majáku, šofér ale vůz otočil, najel zpět na dálnici a ujížděl směrem na Mohelnici.

„Pronásledované vozidlo sjelo z dálnice u obce Mladeč a pokračovalo na Nové Zámky. Po chvíli vjel řidič na lesní cestu a do těžko sjízdného lesního porostu, kde se policistům na chvíli ztratil z dohledu. Ti během krátkého okamžiku přijeli k místu, kde odstavil vozidlo, ovšem uvnitř už nikdo nebyl,“ popsala policejní mluvčí Petra Vaňahrová s tím, že na místo pak dorazil policejní psovod a posily.

Umpalumpa chytil stopu

Během pouhých pár minut pak služební pes Umpalumpa vypátral v lesním porostu díky zachycené stopě dvaadvacetiletého muže ze Šumperska a o rok mladší ženu. Auto měl řídit mladík, ač má až do listopadu 2026 uložený zákaz řízení.

„Podrobil se orientačnímu vyšetření na drogy s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin a THC. Alkohol vyloučila dechová zkouška,“ upřesnila policejní mluvčí.

Policisté zjistili, že mladík si auto vzal bez svolení majitele. Během divoké jízdy v lesním terénu narazil do stromu a způsobil na voze škodu téměř 60 tisíc korun. Muž byl v pátek obviněn z přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněné užívání cizí věci.

„Policisté současně dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V minulosti byl již několikrát soudně trestán, nyní mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodala Petra Vaňharová.