Šofér však místo zastavení prudce šlápl na plyn a ujížděl přes několik litovelských ulic a místních částí až do Rozvadovic.

„Tam se s vozidlem otočil, vydal se zpět směrem na Litovel a nakonec odbočil do Litovelského Pomoraví. Lesní terén riskantní jízdu ukončil. Devětatřicetiletý řidič nezvládl řízení, s autem havaroval a zapadl. Podrobil se mimo jiné orientačnímu vyšetření na omamné a psychotropní látky s pozitivním výsledkem na amfetamin,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Muž souhlasil s lékařským vyšetřením a odběrem biologického materiálu. Policisté také zjistili, že má až do srpna 2024 soudní zákaz řízení motorových vozidel. V autě s sebou měl jeden a půl gramu cannabisu a gram pervitinu.

„Během nebezpečné jízdy naboural stojící automobil, ohrozil ostatní účastníky silničního provozu a poplašil koně. Podle slov jedné z chodkyň musela žena ve snaze zabránit střetu s ujíždějícím vozidlem náhle uskočit, čímž si způsobila zranění dolní končetiny a vyhledala lékařskou pomoc,“ popsala následky divoké jízdy policejní mluvčí s tím, že hlídka řidiče pronásledovala zhruba 20 minut.

Škoda je předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Policisté muže stíhají kvůli podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Není vyloučeno, že se během šetření případu právní kvalifikace ještě rozšíří.