„Někdy po půl jedné v noci jsme dostali oznámení, že někdo navrtal nádrže dvou fabií na sídlišti Uničovská,“ popsal jeden ze šternberských strážníků začátek celého případu.

Strážníci vyjeli na místo a přivolali i republikovou policii a hasiče, aby odstranili skvrny na silnici. U fabií ale nikoho nezastihli.

„Věnovali jsme potom zvýšený dohled dalším lokalitám. A opravdu asi v půl třetí jsme si na sídlišti U Střelnice všimli plastové nádržky umístěné pod Fordem Tranzit,“ dodal.

Do nádržky vytékala nafta a poblíž auta se pohybovali muž a žena.

„Mohu potvrdit, že jsme skutečně zadrželi podezřelé,“ uvedla mluvčí policie Marie Štrbáková a dodala, že případ je nyní rozpracovaný. Pravděpodobní pachatelé si pohonné hmoty zřejmě přelévali do kanystru. Podle strážníků měli u sebe muž i žena další vybavení, které nasvědčuje, že kolem místa neprocházeli náhodou.

U dvaatřicetileté ženy z Olomouce a o pět let mladšího muže z Mostu budou policisté zjišťovat, zda nemají na svědomí i další podobné krádeže. Strážníci ze Šternberska se shodli, že v poslední době se podobných případů stalo hned několik.

„Hned ráno se přihlásili další lidé, kteří mají vykradený benzin,“ sdělil velitel městské policie Pavel Pospíšil. Majitelé aut mají bohužel větší škodu na zničené nádrži než na odčerpaném benzinu.